Články

Výzva 2016

Na přelomu roku jsem vymýšlela, jak svoji tvorbu posunout dál, jak se rozvíjet a udržet si nějaké tvořivé tempo.Jedna z věcí, která mně v tomto inspirovala byla Československá šperkařská výzva Klárky Alby. Ta vyhlásila na každý měsíc téma a v rámci toho tématu se měly tvořil libovolné šperky. Na konci měsíce bylo vždy vyhodnocení a ocenění nejlepších kousků.

Úžasný kurzík s Ivou Brožovou

V sobotu 11.10. se v Brně konal lentilkový kruz s Ivo Brožovou. Kurz byl v krásném prostředí školícího střediska jedné firmy a v pohodové atmosféře ostatních fimařek. Sešlo se nás osm a parádně jsme si zafimovaly. Ivča byla skvělá, ukázala nám co a jak a dokonce i chyby, kterých jsme se měly vyvarovat.

Fimohraní 2014 organic

Letos v září jsem měla to štěstí a mohla jsem se poprvé zúčastnit akce Fimohraní, které pravidelně už několikátý rok pořádá Petra Nemravová neboli Nemravka. Hned na začátku musím říct, že akce byla naprosto úžasná a nezapomenutelná.

Křtiny nové knihy Polymerové nebe aneb Fimofestival

 Jak už to tam bývá, člověk míní a pán Bůh a pan ředitel mění. Tak jsem se shodou okolností dostala na akci s názvem Fimofestival, jejiž vyvrcholením byl křest nové knihy Polymerové nebe. Tato kniha je prvotinou Moniky Brýdové jako nakladatelky a musím říct, že se velmi povedla. Kniha obsahuje 18 projektů českých autorů, podrobné postupy a fotonávody na každý z nich. Neodolala jsem a taky si jednu koupila. Přece jenom, držet v rukou Polymerové nebe je fajn pocit.

Kurz Hedvábných šátků technikou shibori

 

V pořadí již druhý kurz v prostorách Muzea města Tišnova proběhl 12. května. Tentokrát jsme vyráběli hedvábné šátky technikou shibori.

Tato technika je velmi jednoduchá a výsledky jsou vždy povedené. Není nutné umět malovat, stačí jen libovolně nanášet barvy a ono to nějak dopadne.

šátekCelé odpoledne bylo velmi příjemné, pohodové, všechny kurzistky měly krásné šátky a většina z nich odcházela s šátečkem na krku.

Kurz Pedigu v Tišnově

V sobotu 23.3.2013 proběhl v Městském muzeu v Tišnově kurz Pedigu. Na programu byly jarní košíčky s pevnými dny.

Všechny účastnice byly moc šikovné a odnesly si krásné výrobky.

Sluníčko nám prosvítalo pod ruce a všem šlo pletení náramně od ruky. Pletly jsme nejen z přírodního pedigu, ale i z barveného, takže každá z účastnic měla svůj originální kousek.