Fimohraní 2014 organic

Letos v září jsem měla to štěstí a mohla jsem se poprvé zúčastnit akce Fimohraní, které pravidelně už několikátý rok pořádá Petra Nemravová neboli Nemravka. Hned na začátku musím říct, že akce byla naprosto úžasná a nezapomenutelná.

Do Prahy na místo konání jsem dorazila spolu se dvěma stejně nadšenýma fimomaniačkama o den dřív, tedy už ve čtvrtek večer. Cesta po D1 byla dlouhá a hrbatá, ale v příjemné společnosti docela rychle utekla. V Praze jsme kvůli opravám na dálnici trošku ztratili správný směr, ale nakonec jsme se našly. Po ubytování jsme vyrazily do místí pizzerky, kde už byly další fimo nadšenkyně. Večer jsme si užily a těšily se na druhý den ráno, až začneme konečně tvořit.

Po registraci jsem zamířila do místnosti s mojí barvou, tedy k zeleným. Na programu jsme měli Christine Dumont a její projekt Open Cellularia. Christine je velmi okouzlující dáma, která s námi vtipkovala a ukázala nám nový pohled na hmotu. Workshop jsem si užila a dokonce dokončila všechny kousky. Na doma mi zůstala pouze kompletace. během dne jsme odevzdávaly náš domácí úkol. Tedy devět knoflíků určené na polymerový swap. Večer nás pak čekalo velké losování a radost z originálních knoflíčků. Dlouho jsem přemýšlela, co budu s knoflíčky dělat a nakoce jsem si nechala na textilní tašku natisknout logo Fimohraní a knoflíčky si hned večer na tašku přišila. Každou z lektorek jsem pak požádala o autogram a mám krásnou vzpomínku :)

Druhý den Fimování nás čekala Melanie Muir a její úžasné 3D polymerování. Dostaly jsme velké množství hmoty v mnoha barvičkách, takže nejtěžší krok při tvoření, bylo vybrat si tři barvy :) Musím se přiznat, že jsem neodolala a od Melanie si pořídila texturku. Její textury jsou opravdu nádherné. Z kurzu jsme měla dva krousky hotové jen je vyleštit. Večer nás čekala tombola s mnoha lákavými cenami. Opět se potvrdilo, že mám štěstí v lásce a nic jsem nevyhrála :(  Večer jsme se potkaly na jednom z pokojů a na malé leštičce jsem svoje kousky i vyleštila.

Poslední workshop byl s Melanií West a bylo to organické a velké! Musím říct, že většinu tvoření v tomto workshopu jsem si užívala. Bylo to opravdu hraní. Byl to sice jediný kurz, ze kterého jsem si neodvezla hotový kousek, ale o to větší sranda to byla.

Chtěla bych tedy moc poděkovat všem třem lektorkám za skvělé vedení a mnoho novým polymerových informací. Nemravce za kvělou organizaci a ostatním fimařskám za super společnost. 

Galerie: