Křtiny nové knihy Polymerové nebe aneb Fimofestival

 Jak už to tam bývá, člověk míní a pán Bůh a pan ředitel mění. Tak jsem se shodou okolností dostala na akci s názvem Fimofestival, jejiž vyvrcholením byl křest nové knihy Polymerové nebe. Tato kniha je prvotinou Moniky Brýdové jako nakladatelky a musím říct, že se velmi povedla. Kniha obsahuje 18 projektů českých autorů, podrobné postupy a fotonávody na každý z nich. Neodolala jsem a taky si jednu koupila. Přece jenom, držet v rukou Polymerové nebe je fajn pocit. Kmotrou této knihy se stala představitelka kreativního portálu Potvor.cz Klára Noworytová, která vystupuje pod jménem Potvora Fintivá. Tuto úžasnou osůbku jistě nepřehlédnete, díky její ostře červené paruce a extravagantnímu oděvu. 

 Ale zpět k celé akci. Po příjezdu všech hostů proběhla malá autogramiáda a s mírným zpožděním začal program. Postupně byly představeny všechny autorky a jeden autor a slavnostně se kniha pořtila. Vše probíhalo ve velice přátelské a uvolněné atmosféře. Po lehkém obědě přišly na řadu krátká demíčka, neboli Demo ukázky jednotlivých projektů. Každý autor ukazoval postupy, prozrazoval svoje vychytávky a zkušenosti. Někteří ukazovali i jiné možnosti projektu z knihy. 

Celý den tedy uběhl jako voda a všichni zúčastnění si domů odvezli mnoho krásných zážitků a jednu zbrusu novou knihu plnou polymerových hvězd.

Danka

Galerie: