Kurz kresby pravou mozkovou hemisférou

Od mého milovaného muže jsem dostala k Vánocům kreativní dárek v podobě poukazu na kurz kresby portrétů pravou mozkovou hemisférou. Takovýto dárek mi udělal obrovskou radost a vzbudil ve mně touhu se v tomto kreativním odvětví zlepšit a posunout své dovednosti dál.

 

Začaly jsme trochou teorie a vysvětlování proč pravá mozková hemisféra a jak ji zaktivovat. Na řadě cvičení jsme si vyzkoušely vnímat předlohu v různých pohledech. Kreslily jsme pozadí, vnímaly světlo a stín, učily se základy stínování a seznámily se s různými tvrdnostmi tužek. Na konci prvního dne jsme nakreslily náš první portrét Mozarta podle předlohy.Poukázku jsem dostala v prosinci, ale kurz proběhl až na konci ledna. V sobotu ráno jsem tedy vyrazila do brněnské kurzovny Malujeme spolu. Plná očekávání nových zážitků jsem vyběhla do patra, kde již čekala naše lektorka Katka. Příjemná mladá umělkyně, plná nadšení a energie. Dostali jsme teplý čajík a výuka mohla začít.

Když jsem večer dorazila domů, vše jsem povykládala manželovi a na vlně kreslící nálady jsem pastelkami nakreslila našeho Tobíčka. Obrázek není dokonalý, ale na první pokus, to nebyla taková tragedie.

V neděli rána jsem do kurzovny skoro až běžela. Před námi byla velká výzva, kresba našeho prvního portrétu podle fotografie. Vybrala jsem si herce Jasona Momoa, ale nějak mi nedošla, že jeho dredy mi dají opravdu hodně zabrat. Spousta detailů na obličeji a také vousy byly časově náročné na vykreslení, ale proti množství dredů na hlavě, to byla brnkačka. Na konci dne se přede mnou objevil docela povedený portrét a tak jsem byla se svým výkonem spokojená.

Dle rady naší lektorky jsem pokračovala v kresbě, abych si nové dovednosti zažila a upevnila. Vybrala jsem si fotky, vytiskla a dala se na další kreslení. První osobou byla slavná česká herečka Lída Bárová, jejíž fotka byla na obálce časopisu. Další obětí se stala moje švagrová. Zatím poslední dokončení portrét je moje babička.

Kreslení mně opravdu chytlo a doufám, že se mu budu i dál věnovat. Láká mě ještě akvarel v kombinaci s pastelkami. Tak uvidíme, co ještě nakreslím.

 

Galerie: 
kresba Jason Momoa
kresba Lída Bárová
Kresba Denisa Kleinová
kresba babička