Návody

Když má extrudér hlad

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o jednu zkušenost s mým extrudérem. V první chvíli jsem opravdu netušila, co se to děje. V mém extrudéru záhadně mizela hmota po obrovských kusech. Ale záhada se vyřešila a extrudér už frčí.

Levandulové paličky

Nastal čas krásně rozkvetlých levandulí a mnoho z nás by rádo mělo doma alespoň malý kousek této voňavé krásy. Ukážeme si, jak vyrobit levandulé paličky, voňavé dekorace, které se dřív dávaly do skříní jako přírodní odpuzovadlo molů.

FIMO návod bulleye

Ukážeme si, jak vytvořit základní blendovaný váleček a jak ho obalit dalšími barvami. Tento postup je jednou ze základních technik práce s polymerovou hmotou. Na výrobu válečku budeme potřebovat tři barvy, ale můžeme použít i dvě nebo více.


potřeby:

Narciska z krepáku

Narcisky jsou jedny z prvním jarních kytiček, které nám po dlouhé zimě udělají radost svojí barvou a vůní. Na tuto jednoduchou jarní dekoraci budeme potřebovat krepový papír v barvě květu(v mém případě žlutý) a zelený papír, dále nůžky, lepidlo, chlupaté drátky, špejle.

 


 

Barvení pedigu

Dnes si ukážeme, jak jednoduše obarvit materiál zvaný pedig. Pedig se používá v košíkářském řemesle pro výrobu proutěného zboží. Po namočení je pružný a odolný a dobře se s ním pracuje. Pedig se prodává v přírodní barvě nebo i nabarvený. Pokud si však koupíte větší množství v přírodním vzhledu, můžeme využít výhodnější ceny a pedig si nabarvit podle svých potřeb. Co budeme potřebovat pro obarvení pedigu:

Jak ozdobit deníček

Deníček návodZačíná školní rok a všichni děti mají stejné sešity a deníčky. Proč jim neudělat originální kousky, které budou rádi používat a které na první pohled poznají. 

Na výrobu originálního deníčku potřebujeme: