O lagarta.cz

Na tomto místě bych chtěla zmínit pár slov o tom, kdo jsem, co dělám, proč to dělám a jaký v tom vidím smysl.

Jmenuji se Daniela Klein, už od mala jsem navštěvovala spoustu výtvarných, rukodělných a pohybových kroužků. Časem tyto koníčky přerostly do profesní sféry a já vystudovala pedagogiku. V současné době pracuji v Brně, kde vedu i výtvarné kurzy pro dospělé a děti. V poslední době mě zaujala polymerová hmota a úplně jsem propadla jejímu kouzlu. Baví mě objevovat její nekonečné možnosti a tvořit z ní nejrůznější šperky.

Vedu také jednodenní kurzy na různé techniky a šířím tak vyrábění dál.

Aby se moje znalosti dále rozvíjely, absolvuji mnoho kurzů a školení. Mám za sebou již kurz modrotisku, VIP kurz korálkování s Radkou Flekovou, Kurz cínovaného šperku, kurzy drátování, pedigu, práce s papírem, PET art, práci s hedvábím, výrobu mýdel malování na obličej, textilní techniky, Glass art, kurz kresby, malby akvarelem a velkou řadu workshopů s polymerovými umělci. Nejvíce si cením zkušeností nabytých z mezinárodních kurzů, kde jsme se potkala i se Sabine Backer, Dan Cormier, Donna Kato, Bettina Welker, Silvie Peraud, Klavdija Kurent, Isabela Nowak, Angela Garod, Nikolina Otržan a mnoho dalších.

A proč jsem tedy vytvořila tyto stránky? Chtěla jsem vytvořit prostor, kde by byly k dispozici rady. nápady a návody na tvoření. Místo, kde by si každý našel tu svoji techniku a mohl se ji naučit. Místo, kam budou chodit tvořiví lidé pro inspiraci. Místo, kde nám bude dobře.

Jsem totiž přesvědčená, že každý si může něco vlastnoručně vyrobit a mít ze svého díla radost. A kdo tvrdí, že je manuálně nezručný nebo nemá fantazii tak jen nenašel tu správnou techniku. A to chci změnit.

Daniela